New Brunswick – második rész
Az első európai bevándorlók előtt New Brunswick régióját egy, az algonkin nyelvcsaládba tartozó nyelvet beszélő amerikai őslakos törzs lakta. Az európaiak által létrehozott település első említése New Brunswick területén 1681-ből származik, ám a várost végül egy kicsivel később, 1714-ben nevezték el, méghozzá az angol Brunswick királyi házról. A város megalapítása után gyorsan fontos gyarmati kereskedelmi központtá vált, melyhez jelentősen hozzájárult a Rutgers Egyetem 1766-os alapítása is, hiszen az egyetem létrejötte után mint egyetemváros már sokkal messzebb jutott el New Brunswick híre.
Később, az ipari forradalom idején a város továbbra is mint fontos ipari és kereskedelmi központként erősödött meg, mivel a Raritan folyó, a Delaware és Raritan csatornák, valamint a nagyvárosokkal meglevő kiváló vasúti összeköttetés kedvező infrastruktúrát biztosított, elsősorban a szállítás területén.
A szállítás mellett az ipari termelés ebben az időszakban elsősorban a farmakológia területén indult látványos növekedésnek, különösen amikor a Johnson testvérek New Brunswick-ba helyezték tapétaragasztó- és kötszövőgyárukat 1885-ben; a magyar fül számára is mára ismerősen csengő Johnson & Johnson pedig máig a világ egyik legismertebb és legnagyobb egészségügyitermék-gyártója, melynek ahogy az előző posztban is említettem, a főhadiszállása ma is a városközpontban található.