Site Overlay

Modern árt – absztrakt aukció a SoD hasábjain

Bőven vannak hiányosságaim: hiába szeretnék, nem tudok drámát jóízűen olvasni, hiába jártam a róla elnevezett gimnáziumba, nem szeretem Ady költészetét, ezen felül nem értem azt sem, mit kell nézni, pontosabban milyen érzést kell várni a bármelyik sokszor sok méteres vászonra felküldött mindenféle absztrakt festékpacák látványától. Mindezek ellenére viszont ha kiszúrtam rá a lehetőséget a városban, volt már, hogy lecsaptam a magas labdát, és csináltam valami ilyen modern művészetekre emlékeztető dolgot. Következzen így most egy nemlétező aukció a nemlétező modern árt jellegű fotográfiáim mellé, ahol a tételek mellé mindenhol mellékeltem a műtárgy leírását, és a kikiáltási árát is. A kikiáltási árat a mindenféle imperialista valuták árfolyamingadozása miatt Csajágaröcsögei krajczárban (CSK) határoztam meg. A műtárgyakra licitálni fb kommentekben tessék!

Cím: Napraforgó utcai technokrata anzix
Év: 2018
Technika: olaj, vászon
Méret: 3456 x 5184 pixel
Leírás: A műalkotás a természetbe vetített énkép centrális természetét töri ketté a maga minimalista, monokróm felfogásával.
Kikiáltási ár: 3.000.000. CSK
Cím: Alkotás utcai lektűr
Év: 2018
Technika: diszperzit, áztatott vakondprém
Méret: 2897 x 4433 pixel
Leírás: A tétel egy különleges szemöldökfestő eljárással készült, melyhez a diszperzites vödrön és az alapanyagul használt áztatott vakondprémen kívül az alábbi tárgyak voltak még szükségesek: három darab fém vállfa, egy gombelem, egy dámszarvas holdfényben puhított agancsa, és egy 64 gigás pendrive.
Kikiáltási ár: 15.000 CSK
Cím: A szelf intereferenciája az Úrrétje utca egyik aura nélküli házán
Év: 2018
Technika: ácsolt bádoginstalláció szibériai neo-tussal
Méret: 3228 x 4242 pixel
Leírás: A vérpiros gerendák a pasztellszínű éggel keresztezve a nyár utolsó három napjának elmúlását szinbolizálják a mindenkori reneszánsz költői eszközökkel, amolyan “dantei” értelemben.
Kikiáltási ár: 1.500.000 CSK
Cím: Rozi és a kamionosok fonák kukoricát címereznek az Arató utcán
Év: 2019
Technika: humán korpusz dominálta natúr installáció
Méret: 18+
Leírás: A páratlanul pajzán és arcpirító Nagymacsi jelenet Rozi és a rajta kívül a kukoricásban jelen lévő 13 kamionos között a lét elviselhetetlen könnyűségének vidéki interpretációja mellett egyaránt rávilágítanak a kamionos lét hosszú és magányos éveinek obligát lineáris jellegére is.
Kikiáltási ár: 34.000 CSK
Cím: A Fejedelem utcai lapostányérok színtelen prizmái
Év: 2018
Technika: vattaköpülés
Méret: 5184 x 3156 pixel
Leírás: Mivel a fájdalom a mélylélektan legfontosabb kettő dimenziós eredője, a feje tetejére állított színtelen prizmák a fájdalom legfőbb antagonistájaként az örök üdvösség szabadon lebegő projekcióját szimbolizálják.
Kikiáltási ár: 1000 CSK
Cím: Robotlábú búbos pacsirták a Szűr utcai lapostetőn
Év: 2019
Technika: gombarácsra öntött inverz kavicsos beton
Méret: ~15 m
Leírás: Vajon a robotpacsirták laposteteje balra lejt, de jobbra fejt? A műtárgy a relatív optikai értelmezés egy ékes újkori reprezentánsa.
Kikiáltási ár: 3.900.000 CSK
Cím: Egyedül hullva a Bálint Zoltán utcán
Év: 2018
Technika: lenvászon magolajos újrahasznált kartonon
Méret: 5106 x 3104 pixel
Leírás: Az egzisztencia szélre pozícionálása a hanyatlás metaforáját vizuális formába öntve egy váratlan csavarral mégis a férfiak befelé nőtt szemöldökbetegségére reflektál.
Kikiáltási ár: 78.000 CSK
Cím: Pszicedelikus klausztrofóbia a Halasi utca hallucinációjának tömör fátyolrétegén
Év: 2019
Technika: fényt kapott fókazsíros üvegnegatív
Méret: 4947 x 3298 pixel
Leírás: Kint vagy bent, egyre megy, hiszen a szembeötlően sima réteg és vonalkezelés valójában tükrözött szimbiózisba helyezi a test és a befogadó lélek szárnyalóan sebes érzéskomplexeit.
Kikiáltási ár: 2500 CSK
Cím: A Közép utcai bal szélső atomhalmaz sárgás színképe
Év: 2019
Technika: vízfesték, vászonpajzs, krémpapír
Méret: 5184 x 3456 pixel
Leírás: A kocka mindenkori épületfóbiáink felhők nélküli egére vetített jelképeit sűrűsíti ebbe a minimalista alkotásba.
Kikiáltási ár: 9800 CSK
Cím: Torma utcai abroncs a füves láván
Év: 2020
Technika: májkrémes körömágyon érlelt gumicerucaskicc
Méret: 3648 x 5472 pixel
Leírás: miután ezt az egész baromságot elolvastad, oda lehet rókázni ↑
Kikiáltási ár: 8.000.000 CSK